Press ESC to close

Sztuczki makijażowe, które optycznie odmładzają

Sztuczki makijażowe, które optycznie odmładzają

Kiedy pierwsze oznaki starzenia się zaczynają pojawiać, wiele osób szuka sposobów, aby nieco odmłodzić swoją skórę. Nie zawsze jednak trzeba poddawać się kosztownym i bolesnym zabiegom medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej. Czasami wystarczy dobrze dobrany makijaż, który dzięki kilku trikom optycznie odmłodzi nasze rysy. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych sztuczek, które warto wypróbować.

  1. Podkład odpowiedni do naszego typu skóry

Nie ma nic gorszego niż plamy podkładu, które zdają się zdradzać nasz wiek. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiedni podkład do naszego typu skóry, zapewniający odpowiednie krycie i wygładzający drobne zmarszczki. Dobrze dobrany podkład jest kluczem do młodszego wyglądu.

  1. Korektory i rozświetlacze

Kolejnym elementem, który warto wziąć pod uwagę, to używanie korektorów i rozświetlaczy. Korektor pozwoli nam ukryć cienie pod oczami i inne niedoskonałości skóry, a rozświetlacz doda blasku i optycznie wygładzi naszą skórę.

  1. Delikatny makijaż oczu

Opuchnięte powieki i zmarszczki wokół oczu to częsty problem związany ze starzeniem się skóry. Dlatego ważne jest, aby wykorzystać techniki makijażu oczu, które optycznie odejmą nam lat. Stosowanie jasnych cieni, eyelinerów i maskary doda naszym oczom blasku i odświeży nasz wygląd.

  1. Konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy to doskonały sposób na stylizację i optyczne wyszczuplenie rysów twarzy. Poprzez odpowiednie nakładanie ciemniejszych i jaśniejszych tonów podkreślimy nasze atuty, ukryjemy niedoskonałości i odmłodzimy nasz wygląd.

  1. Używanie różu

Róż na policzkach to kolejny trik, który pozwoli nam optycznie odmłodzić skórę. Dobrze dobrany kolor różu nada naszej twarzy świeżości i zdrowego rumieńca, co automatycznie doda nam kilka lat młodszego wyglądu.

  1. Usta – mat czy błyszczyk?

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej jest stosować matową pomadkę, która wydaje się bardziej trwała, czy może raczej sięgnąć po błyszczyk, który dodaje naszym ustom objętości i blasku. W rzeczywistości nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Odpowiedni kolor, który pasuje do naszej karnacji, i dobra aplikacja pomadki lub błyszczyka to klucze do młodszego wyglądu naszych ust.

  1. Dobrze wymodelowane brwi

Odpowiednio wymodelowane brwi są niezwykle ważne dla naszego ogólnego wyglądu. Poprzez dobranie odpowiedniego kształtu i wybarwienia, możemy optycznie podnieść nasze powieki, otworzyć nasze oczy oraz podkreślić nasze rysy. Zadbajmy zatem o regularne zarysowanie i wypełnienie naszych brwi, co od razu ułatwi nam zabiegi makijażowe.

Podsumowując, makijaż jest potężnym narzędziem, które pozwala nam optycznie odmłodzić nasz wygląd. Dobrze dobrany podkład, korektory, rozświetlacze, delikatny makijaż oczu, konturowanie twarzy, róż na policzkach, pomadka lub błyszczyk do ust oraz odpowiednio wymodelowane brwi – to wszystko może zdziałać cuda w kwestii odmłodzenia naszego wyglądu. Niezależnie od wieku, makijaż może nam pomóc poczuć się lepiej w naszej skórze i optycznie odmłodzić nasze rysy.