Press ESC to close

Płatki owsiane na trądzik

Nie musisz wydawać wielu pieniędzy, żeby skutecznie dbać o swoją skórę. Trądzik, zmarszczki, suchość i inne problemy można szybko zwalczyć sięgając do kuchennej szafki po składniki, które zwykle spożywamy. Jednym z nich są płatki owsiane, które z uwagi na cenne właściwości zdrowotne warto stosować także od zewnątrz.

Płatki owsiane w kosmetyce

Wśród ciekawszych składników zdrowej diety z pewnością można wskazać płatki owsiane. Tutaj jednak ich rola się nie kończy, bo sprawdzą się również świetnie w naturalnej pielęgnacji. Jako składnik maseczki działają przeciwzapalnie, łagodząco i regenerująco. Taka maseczka z płatków nadaje się do każdego typu cery, ale najbardziej skorzystać mogą z niej osoby borykające się z cerą trądzikową. Już po miesiącu regularnego stosowania maseczka z płatków owsianych na trądzik zdecydowanie poprawi kondycję skóry.

Płatki owsiane posiadają szereg cennych składników, które doskonale wpływają na stan cery. Warto je nie tylko jeść, ale stosować także od zewnątrz, z uwagi na zawartość witamin E, B1, B3, B6, magnezu i nienasyconych kwasów tłuszczowych, które działają przeciwzapalnie, nawilżająco, opóźniają procesy starzenia się, regulują wydzielanie sebum, regenerują i wygładzają.

Maseczka z płatków owsianych na trądzik

Płatki owsiane w formie maseczki poleca się osobom walczącym z trądzikiem, z uwagi na jej działanie przeciwzapalne. Do jej przygotowania wystarczą dwa składniki – płatki owsiane i woda. Zalewając jedną łyżkę płatków owsianych niewielką ilością gorącej wody otrzymamy papkę, którą po ostudzeniu nakładamy na twarz, na około 10-15 minut. Jest to najprostsza forma maseczki, którą można jednak wzmocnić poprzez dodanie innych składników. Sprawdzi się tutaj dobrze odrobina kurkumy, która działa bakteriobójczo, albo łyżka jogurtu naturalnego lub kefiru, które mają właściwości wygładzające i rozjaśniające.

Najlepsze efekty osiągniemy nakładając tego typu maseczkę co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Już po pierwszym użyciu zauważymy złagodzenie stanów zapalnych i zmiękczenie skóry.